LR4-60HPH-375M |
LR4-60HPH-380M |
LR4-60HPH-385M |
Rated Maximum Power(Pmax) |
365W |
370W |
375W |
380W |
385W |
Open Circuit Voltage(Voc) |
40.7V |
40.9V |
41.1V |
41.3V |
41.5V |
Short Circuit Current(lsc) |
11.43A |
11.52A |
11.60A |
11.69A |
11.77A |
Max Power Voltage(Vmp) |
34.2V |
34.4V |
34.6V |
34.8V |
35.0V |
Max Power Current(lmp) |
10.68A |
10.76A |
10.84A |
10.92A |
11.00A |
Module Efficiency |
20.0% |
20.3% |
20.6% |
20.9% |
21.1% |
Power Tolerance |
0~+5W |
Temperature Coefficient of lsc(α_lsc) |
+0.050%/°C |
Temperature Coefficient of Voc(β_Voc) |
-0.265%/°C |
Temperature Coefficient of Pmax(γ_Pmp) |
-0.340%/°C |
STC |
Irradiance 100W/m2,cell temperature 25°C,AM1.5G |